wykład „obraz i tekst – najlepsi wrogowie" (gdynia design days 2019)

dyskusja „infoobrazy”, festival conrada 2019, kraków (fot. e. dufaj dla kbf)

warsztaty "na koniu i na balu czyli o strojach naszych przodków" (bwa tarnów)

zajęcia dla dzieci w bwa tarnów (z cyklu pociąg do opowieści)

zajęcia o kulturowym znaczeniu mody (dla licealistów)

warsztaty i prelekcje

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadzę zajęcia warsztatowe oraz prelekcje. Moje ulubione tematy to narracja wizualna (komiksy, gry, ilustracja), wspólne punkty projektowania graficznego i humanistyki oraz mapy.

Realizowałam zajęcia m. in. dla Krakowskiego Biura Festiwalowego, Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie czy Festiwalu Themersonów w Płocku, Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,  Arteteki w Krakowie, festiwalu Etiuda&Anima, Triennale Rysunku we Wrocławiu czy festiwalu Plötzlich am Meer.

dla dzieci

Podczas zajęć z dziećmi korzystam z samodzielnie zaprojektowanych materiałów graficznych (np. mojej książki Pociąg do opowieści), opracowuję autorskie scenariusze wydarzeń. Łączę metody edukacji literackiej z edukacją w zakresie sztuk wizualnych. Bliska jest mi idea kształcenia przez opowiadanie. Uważam, że narracja (zarówno wizualna, jak i literacka) jest wspaniałym narzędziem uczenia się, poznawania świata, ale także samego siebie.

dla dorosłych

Miałam okazję prowadzić szkolenie dla nauczycieli i animatorów dotyczące elementów narracji wizualnej w nauczaniu j. polskiego i plastyki. W pracowni rysunku narracyjnego na ASP w Krakowie prowadzę zajęcia na temat sposobów opowiadania w komiksie, związków komiksu i literatury, komunikacyjnego aspektu projektowania oraz gier wideo jako tekstów kultury. Jako prelegentka biorę udział w konferencjach z dziedziny humanistyki i projektowania.

Do wszystkich wystąpień przygotowuję materiał ilustracyjny oraz diagramy wyjaśniające najbardziej zawiłe kwestie. Zawsze biorę pod uwagę profil odbiorcy  inne treści przygotowuję dla osób znających dany temat, inne dla laików.