warsztaty "na koniu i na balu czyli o strojach naszych przodków" (bwa tarnów)

zajęcia dla dzieci w bwa tarnów (z cyklu pociąg do opowieści)

zajęcia dla dzieci w bwa tarnów

performance rysunkowy w dk podgórze w krakowie

warsztaty i prelekcje

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadzę zajęcia warsztatowe oraz prelekcje. Moje ulubione tematy to narracja wizualna (komiksy, gry, ilustracja), wspólne punkty projektowania graficznego i humanistyki oraz mapy.

Realizowałam zajęcia m. in. dla Krakowskiego Biura Festiwalowego, Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie czy Festiwalu Themersonów w Płocku,  BWA w Tarnowie, Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,  Arteteki w Krakowie,  festiwalu Etiuda&Anima, Triennale Rysunku we Wrocławiu czy festiwalu Plötzlich am Meer.

dla dzieci

Podczas zajęć z dziećmi korzystam z samodzielnie zaprojektowanych materiałów graficznych (np. mojej książki Pociąg do opowieści), opracowuję autorskie scenariusze wydarzeń. Łączę metody edukacji literackiej z edukacją w zakresie sztuk wizualnych. Bliska jest mi idea kształcenia przez opowiadanie. Uważam, że narracja (zarówno wizualna, jak i literacka) jest wspaniałym narzędziem uczenia się, poznawania świata, ale także samego siebie.

dla dorosłych

Do wszystkich wystąpień przygotowuję materiał ilustracyjny oraz diagramy wyjaśniające najbardziej zawiłe kwestie.

Miałam okazję prowadzić szkolenie dla nauczycieli i animatorów dotyczące elementów narracji wizualnej w nauczaniu j. polskiego i plastyki. W pracowni rysunku narracyjnego na ASP w Krakowie prowadzę zajęcia na temat sposobów opowiadania w komiksie, związków komiksu i literatury, komunikacyjnego aspektu projektowania oraz gier wideo jako tekstów kultury. Jako prelegentka biorę udział w konferencjach z dziedziny humanistyki i projektowania.